Tips για επιδόσεις . . . Einstein.

Θέλετε να βελτιώσετε τις επιδόσεις σας στο σχολείο αλλά δεν ξέρετε πώς; Δυστυχώς, δεν έχει δημιουργηθεί (ακόμη!) ο μαγικός ζωμός που θα αυξάνει την πνευματική απόδοση των μαθητών, και επειδή η επίδοση στο σχολείο δεν είναι μόνο θέμα σκληρής μελέτης, μπορείτε να ακολουθήσετε δέκα απλά βήματα για να τα καταφέρετε.

Αφενός, είναι αναγκαίο να αναδιαμορφώσετε τις παλιές σας συνήθειες και, αφετέρου, να υιοθετήσετε νέες. Άμεσα θα δείτε εγγυημένα αποτελέσματα. Επομένως, αν επιθυμείτε να «γράψετε ιστορία» στο σχολείο και να αφήσετε άφωνους τους καθηγητές σας, είναι απαραίτητο να έχετε υπόψη σας:

1. Ο ήλιος ξεπροβάλλει, μία καινούρια μέρα έρχεται. Να είστε αισιόδοξοι και να κάνετε θετικές σκέψεις, πράγμα που θα ωφελήσει άμεσα την ψυχική σας υγεία.
2. Συνηθίζετε να τρώτε ένα καλό και θρεπτικό πρωινό. Επιστήμονες υποστηρίζουν ότι «νηστικό αρκούδι...δε χορεύει!»
3. Αποφεύγετε να αγχώνεστε. Εξάλλου, το άγχος δεν έχει ευεργετικές επιπτώσεις στην ψυχοσωματική υγεία και στη διάθεσή μας.
4. Καλό είναι να κάνετε ένα διάλειμμα από το διάβασμά σας ανά 45-50 λεπτά, διότι τα συχνά διαλείμματα αυξάνουν αισθητά την παραγωγικότητα του ατόμου.
5. Ασκηθείτε, πάτε για τρέξιμο, ποδήλατο, χορό ή περπάτημα. Η άσκηση προσφέρει ψυχολογική χαλάρωση και ξεκούραση του μυαλού. Επιπλέον, η άσκηση βοηθάει σημαντικά τους νέους να εκτονωθούν.
6. Τέλος, κοιμηθείτε τουλάχιστον 8 ώρες κάθε μέρα και (προσοχή!) μην ξενυχτάτε διαβάζοντας!

Καλή τύχη!!!

Ν.Ε.Ρ.Α.ϊδες Desert_Eagle Χαρούλα Τ. Meli.K jimmys_carbon