Πολιχνίτος: Yψηλές...πτήσεις στο Β' τοπικό

Επιβλητικότατη νίκη σημείωσε στον εκτός έδρας αγώνα ο ΑΟΠ στην Μυτιλήνη το Σαββατο 8/2 που μας πέρασε. Πιο συγκεκριμένα ο ΑΟΠ κατάφερε να αποσπάσει ένα πολύτιμο διπλό από τον Αία Μυτιλήνης νικώντας τον 0-5.

Ο Πολιχνίτος προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Καγιάσκα (0-1) το οποίο και ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ανέλαβε δράση ξανά πετυχαίνοντας χατ-τρικ. Τον θρίαμβο ολοκλήρωσαν οι Ντούμας και Νικέλλης οι οποίοι πέτυχαν από ένα γκολ.

Σε σύνολο 15 αγώνων ο Πολιχνίτος έχει αποκομίσει 27 βαθμούς φιγουράροντας έτσι στην 3η θέση του πρωταθλήματος, πίσω από τον 1ο Ερμή Παμφίλων (40 β.) και τον 2ο Αρίωνα Μηθύμνης (31 β.) ενώ στο κατόπι του βρίσκεται 4ος ο Παλλεσβιακός (23 β.) ο οποίος αυτή την αγωνιστική απώλεσε τους 3 βαθμούς μέσα στην Στύψη, αφήνοντας έτσι τον Πολιχνίτο να αναπνεύσει βαθμολογικά.

Η επόμενη αγωνιστική φέρνει τον ΑΟΠ μέσα στην Πέτρα για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Αχιλλέα στις 22/2.